Trenčín, mesto módy

Trenčín, mesto módy 

NAKAC Academy, ktorej vznik sa datuje do roku 1830, je neustále hodnotená ako jedna z najlepších na svete z hľadiska kvality výskumu i výučby.

  • Naše študijné programy robia z tejto univerzity zaujímavé miesto na štúdium viac ako 150 rokov. Sme hrdí na to, že sme elitní ale nie elitárski a sme odhodlaní rozvíjať talent bez ohľadu na zázemie študentov. Usilovne pracujeme na udržaní výučbového prostredia, v ktorom sú študenti podporovaní a vedení. Pomáhame im pri prechode na vysokoškolské vzdelávanie a pri využívaní ich plného potenciálu a cieľov. 
 

Štúdium

Termín podania prihlášok
Prihlášky môžete podávať do 02.03.2021.
Termín prijímacich skúšok
Termín prijímacích skúšok je stanovený na 02.03.2021.
Podmienky prijatia
Ukončenie strednej školy, spôsobilosť na právne úkony.
Predpokladaný počet prijatých študentov
Predpokladaný počet prijatých študentov bude 2000.
Možnosti štipendií
Naša škola ponúka prospechové, sociálne a motivačné štipendium.
Dátum DOD
Deň otvorených dverí sa bude konať dňa 02.03.2021.

Študentský život

Ubytovanie a cena
Ubytovanie je možné v študentskom dome, ktorý patrí pod správu STU - Študentský domov Miloša Uhra. Na výber je niekoľko druhov izieb. Cena sa pohybuje od 45€ do 60€/mesiac.
Stravovania na univerzite
Stravovanie je možné v Študentskom domove Miloša, kde sa v spodnej časti nachádza jedáleň. Stravovanie je možné aj v neďalekých stravovacích zariadeniach.
Cena denného menu v okolí
Cena denného menu sa pohybuje okolo 5,50€.
Športové aktivity
Univerzita vytvára pre svojich študentov i podmienky pre pravidelné športové aktivity. Športovci si môžu vybrať: futbal, volejbal, basketbal, futsal, florbal alebo plávanie. Od roku 2004 organizuje Športové dni, ktorých cieľom je súťaženie študentov a zamestnancov jednotlivých súčastí univerzity. Tradične sa konajú súťaže v basketbale, volejbale a futsale o putovné poháre rektora TU a turnaje v stolnom tenise o majstra/majsterku univerzity.
Spoločenské podujatia
Usporiadanie spoločenských podujatí a rôznych slávností nepatrí iba k zvykom vyššej dobrej spoločnosti, ale slúži aj na vytváranie medziľudských vzťahov, ktoré sa premietajú do profesionálneho ale i osobného života. Spoločenské podujatia sú príležitosti, pri ktorých spolu s inými, prežívame nejakú významnú udalosť. Nie je dôležité iba byť pozvaný, ale aj pozývať. Tým sa jednotlivec, alebo korporácia stáva súčasťou určitej skupiny ľudského spoločenstva , ktorá podľa akéhosi nepísaného zákona pociťuje súdržnosť.
Atrakcie v okolí
Aquapark Trnava Nie každé slovenské mesto sa môže pochváliť takýmto kvalitným aquaparkom. Tento vodný svet toho ponúka veľmi veľa – nájdete tam bazény, tobogány, wellness s kvalitnými masážami či saunami, detský bazén a atrakcie, vodný bar, reštauráciu, ale aj kvalitné relax SPA. Historické centrum mesta Trnava má jedno z najkrajších centier v rámci Slovenska. Svedčí o tom aj fakt, že v roku 1987 bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Prezývku Malý Rím dostala najmä vďaka tomu, že ponúka množstvo sakrálnych pamiatok, a to od gotických až po barokové.
Študentské médiá
Internátne rozhlasové štúdio Rádio PaF Internátne rozhlasové štúdio Rádio PaF pôsobí pri Prešovskej univerzite v Prešove od roku 1968. Pri svojom zrode nieslo toto rádio názov IRŠ (Internátne rozhlasové štúdio). Od roku 1985 má názov IRŠ Rádio PaF, ktorý znamená: Internátne rozhlasové štúdio Pedagógov a Filozofov. Pedagogická a Filozofická fakulta boli totiž prvé, ktoré na univerzite vznikli. Vznik internátneho rozhlasového štúdia je spojený predovšetkým s vysokoškolským Divadlom poézie, AMFOKLUBOM či prešovským Hi-Fi klubom, ktorý bol známy v celom Československu.

Práca a kariéra

Brigády a stáže vo firmách
Stáž je dobre zabehnutým spôsobom, ako môže študent vysokej školy získať prax v odbore, ktorý študuje. Na rozdiel od bežnej brigády, kedy sa študent zameriava skôr na zárobok než na oblasť pôsobenia svojho zamestnávateľa, stáž častokrát nie je zaplatená finančne, ale počas pôsobenia sa študentovi venuje manažér či starší kolega, ktorý mu stanovuje ciele, pracovné úlohy a zaškoľuje ho nielen odborne, ale mu aj pomáha rásť osobnostne. Tento človek má rolu mentora a práve mentoring a jeho kvalita je to, čo odlišuje stáž od brigády.
Kariérne centrum
Cieľom Národného kariérneho centra je pomôcť študentom stredných a vysokých škôl pri výbere ďalšieho štúdia, pri orientácii na trhu práce a príprave do zamestnania. Pre študentov sme pripravili aktivity, ktoré im poskytnú dostatočné informácie ku kvalifikovanému výberu zamestnania.
Projekty s firmami
Samotný projekt OpenMaker rozvíja myšlienku otvorených inovácií vo výrobe. Jeho cieľom je spájať existujúce výrobné podniky s kreatívnymi inovátormi. Päť inovačných projektov môže navyše získať podporu po 20 000 eur.
Zamestnávatelia
Naši absolventi nachádzajú uplatnenie na vedúcich manažérskych pozíciách v podnikoch rôzneho zamerania.
Pracovné pozície absolventov
Account manager, Administrátor internetového obchod, Bookmaker, Tvorca kurzov, Dokladač tovaru/merchandiser, E-commerce manager Manažér e-shopu, Manažér internetového obchodu, E-commerce specialist, Key account manager, Nákupca
Nástupný plat
Nástupný plat je v priemere 1000€.
Známi absolventi
Ján Blaho -- národný umelec, operný spevák, zberateľ ľudových piesní Jozef Branecký -- historik, spisovateľ Pavel Bunčák -- básnik, prekladateľ Vladimír Clementis -- politik, spisovateľ Ján Černoch -- biskup, kardinál, spisovateľ Martin Čulen -- pedagogický spisovateľ Ján Hollý -- klasicistický básnik Adam František Kollár -- osvietenecký činiteľ František Krištof Veselý -- operný spevák Miroslav Nešpor -- hrdina SNP