Recepty z internátov – rýchlo a chutne

Všetci študenti – dajte si ruku na srdce. Aké je vaše stravovanie na internáte? Počas uponáhľaných dní, kedy chcete stihnúť všetko od štúdia, cez prednášky až po zábavu s priateľmi, väčšinou príliš veľa času na varenie neostáva. A povedzme si na rovinu, niekedy ani peňazí. Preto býva internátna strava väčšinou obmedzená na polotovary či rýchle občerstvenie. My vám však v tomto článku ukážeme, že aj počas vášho štúdia sa môžete stravovať dobre a jednoducho! Nech už máte na internáte akékoľvek podmienky a či už variť viete alebo nie. Inšpirujte sa niekoľkými skvelými receptami, ktoré si hravo vykúzlite, nech už sú vaše možnosti či talent akékoľvek.

Predtým však niekoľko cenných rád, pamätajte si totiž, že vaše stravovacie zvyklosti, ktoré si osvojíte dnes, si pravdepodobne zachovávate aj do budúcnosti. Strava má byť predovšetkým zdroj energie, ale aj zdravia, preto sa oplatí investovať čas a budovať si dobré návyky. Tu sú niekoľké z nich a sľubujeme, že vás nebudú stáť príliš veľa energie:

  1. Vytvorte si dobré návyky

Základom všetkého je aspoň malá rutina. Jednoznačne súhlasíte, že predovšetkým počas skúškového obdobia môže byť mimoriadne ťažké stravovať sa pravidelne, ale aj v tomto prípade platí, že zvyk je železná košeľa. Ak vám vyhovuje, môžete si napríklad raňajky a tiež obed pripraviť deň vopred. Alebo môžete napríklad popri príprave počúvať podcast v cudzom jazyku, a tak spojíte príjemné s užitočným. Základom v každom prípade je pravidelná strava aspoň trikrát za deň a medzitým si môžete dať niečo malé.

Pre načítanie celého obsahu je potrebné sa zaregistrovať a prihlásiť.